56 metų moteris pagimdė dvynukus

New York gyvenančiai moteriai trys dienos iki jos 57 gimtadienio po Cezario pjūvio operacijos gimė dvynukai. St. James tapo viena iš kelių moterų pasaulyje, vyresnių nei 55 metai, pagimdžiusių dvynukus. Vaikai Francesca ir Gian yra jos pirmagimiai.
 
St. James tapo nėščia po dirbtinio apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūros, donorinius oocitus apvaisinus jos buvusio draugo sperma. Į gimdą buvo perkelti tik 2 embrionai, tikintis, jog nors vienas įsitvirtins.
 
Moters vaisingumas dramatiškai pasikeičia po 40 metų, todėl bene vienintele galimybe susilaukti palikuonių tampa donorystė.Daugelis vaisingumo klinikų negydo pacienčių, vyresnių nei 50 ar 55 metai. Amerikos reprodukcinės medicinos Etikos komitetas pareiškė, kad:”Nevaisingumas yra natūralus menopauzėje , todėl postmenopauzinis nėštumas turėtų būti netoleruojamas.”
 
Tačiau St. James  gydytojas teigė, kad reikia atsižvelgti ne tik į chronologinį amžių, bet paciento medicininę būklę ir anamnezę.
 
2002 metais pietų Kalifornijos Universiteto nevaisingumo specialistas  pareiškė, kad vyresnės nei 50 metų moterys gali pastoti ir pagimdyti vaikus, pradėtus, naudojant donorinius oocitus, taip pat sėkmingai kaip ir jaunos moterys.
 
Nors daugelyje vaisingumo klinikų dirbtinis apvaisinimas atliekamas moterims iki 55 metų amžiaus, 1997 metais pasirodė pranešimas, kad vaiko susilaukė 63 metų amžiaus pacientė, nuslėpusi savo tikrąjį amžių.