Harvardo komanda ruošiasi klonuoti žmogaus embrionus

JAV Harvardo Universiteto mokslininkai paprašė leidimo žmogaus embrionų klonavimui. Mokslininkų komanda, vadovaujama Doug Melton ir Kevin Eggan kreipėsi į universiteto kamieninių ląstelių etikos komisiją dėl žmonių, sergančių diabetu, Parkinsono ir Alzhaimerio ligomis, embrionų klonavimo. Melton komanda tikisi klonavimui ir embrioninių kamieninių ląstelių sukūrimui panaudoti sergančiųjų kūno ląsteles.Tyrinėdami kas vyksta kamieninei ląstelei transformuojantis į subrendusią ląstelę, mokslininkai siekia sužinoti apie susirgimų prigimtį ir progresavimą.
 
Kita Harvardo komanda, vadovaujama George Daley ir Leonardo Zon, klonuotus embrionus naudotų kaulų čiulpų ir imuninių susirgimų tyrimamams, tačiau jie dar nesikreipė į komisiją. Visi mokslininkai yra Harvardo kamieninių ląstelių  Instituto darbuotojai . Universitetas buvo įkurtas šiais metais , siekiant remti žmogaus embrioninių ląstelių tyrimus ir analizuoti etinius aspektus. JAV didžiąją dalį embrioninių kamieninių ląstelių studijų remia privatūs fondai, nes Prezidentas Bush uždraudė valstybės rememiems mokslininkams dirbti su kamieninių ląstelių linijomis, sukurtomis po 2001. 08.09.
 
2002 George Daley su kolegomis paskelbė, kad genetiniai defektai pelėse gali būti  eliminuojami naudojant kamienines ląsteles, sukurtas iš pelių klonuotų embrionų.Mokslininkai norėtų tęsti tyrimus su žmogaus kamieninėmis ląstelėmis.Beveik metus komanda bandė įrodyti, kad yra visiškai pasiruošusi tyrimų atlikimui. Kalbėdami mokslo visuomenei, jie išreiškė viltį, kad planai nepasklis anksčiau, nei bus padarytas oficialus pareiškimas,   tačiau žinia kaip mat atsidūrė pirmuosiuose Boston Globe puslapiuose.