Konferencija „Dirbtinio apvaisinimo medicininiai, etiniai ir teisiniai aspektai“

Kovo 17 d. Mykolo Romerio universitete vyko konferencija „Dirbtinio apvaisinimo medicininiai, etiniai ir teisiniai aspektai“.

Susirinkusius į konferenciją sveikino Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. Juozas Žilys ir Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė. Ji pažadėjo, kad Dirbtinio apvaisinimo įstatymas bus priimtas per artimiausius du mėnesius, įstatymo pataisos nebus priiminėjamos už uždarų durų, bus atsižvelgta ir į pacientų nuomonę.

Josephine Quintavalle, kalbėdama apie dirbtinio apvaisinimo patirtį Didžiojoje Britanijoje, aptarė socialines ir etines problemas. Prof. Claudia Mazzucato, atvykusi iš Milano Sacro Cuore universiteto, pristatė Italijos Respublikos Dirbtinio apvaisinimo įstatymo priėmimo prielaidas ir įgyvendinimo praktiką.

Lietuvos Respublikos Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projekto teisinę analizę pateikė Mykolo Romerio universiteto Bioteisės katedros vedėjas doc. dr. Jonas Juškevičius. Kauno medicinos universiteto doc. dr. Eimantas Švedas kalbėjo apie dirbtinio apvaisinimo būdų efektyvumo vertinimą, Panevėžio teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Birutė Kavaliauskienė pristatė dirbtinio apvaisinimo vietą kompensuojamųjų sveikatos priežiūros paslaugų sistemoje.