Lietuva šiemet susilauks daugiau kūdikių

Lietuvoje pasiekti įspūdingi nevaisingumo gydymo rezultatai, kurie lygiuojasi su geriausiais Europos pasiekimais – klinikinių nėštumų dažnis siekia net 50 proc. Tokius duomenis skelbia „Vaisingumo klinika“, atliekanti daugiausia pagalbinio apvaisinimo procedūrų šalyje.

Manoma, kad Lietuvoje kas penkta šeima susiduria su nevaisingumo problemomis, todėl šie rezultatai teikia daugiau vilčių poroms, bandančioms susilaukti vaikų. Šių metų pirmojo pusmečio nevaisingumo gydymo pasiekimai yra patys geriausi per visą klinikos gyvavimo laikotarpį – sėkmė lydėjo net 47-ias pagalbinio apvaisinimo procedūras iš 73-jų. Pasiektas klinikinių nėštumų dažnis ne tik atitinka geriausius Europos bei pasaulio rezultatus, bet ir konkuruoja su jais.

„Tokius „Vaisingumo klinikos“ rezultatus lemia gydytojų profesionalumas, naujausios technologijos bei pažangiausi nevaisingumo gydymo metodai“, – sako klinikos vadovas dr. A. Usonis.

Jaunesnių moterų (iki 35 metų amžiaus) pagalbinio apvaisinimo rezultatai yra dar geresni – sėkmingas apvaisinimas čia siekia 56 proc. Rekordinis nėštumų dažnis – net 67 proc. – pasiektas, atliekant dvigubą embrionų patalpinimą, kai į gimdą perkeliami antros ar trečios dienos embrionai ir papildomai aukštesnės stadijos, penktos dienos embrionas-blastocista.

Lietuvoje per metus atliekama apie 500 pagalbinio apvaisinimo procedūrų. Pasaulinėje praktikoje žinoma, kad 1 mln. gyventojų reikia tūkstančio tokių procedūrų, tai reiškia, kad mūsų šalyje jų galėtų būtų atlikta šešis kartus daugiau.

„Vaisingumo klinika“ yra vienintelė gydymo įstaiga, skelbianti pagalbinio apvaisinimo procedūrų rezultatus. Ji yra didžiausia Lietuvoje pagal atliekamų pagalbinio apvaisinimo procedūrų skaičių, taip pat turi plačiausią padalinių tinklą, veikiantį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.