Nevaisingumą geriausiai gydo „Vaisingumo klinika“

Šaltinis: Žurnalas "Veidas", Nr 45

Šiandien daugeliu atvejų paciento valia spręsti, į kurią gydymo įstaigą kreiptis, kur ieškoti pagalbos. Žurnalas "Veidas" skelbia ligonines, kuriose geriausiai gydomos įvairios ligos.
 
Kaip rodo apklausa, daugelis mano, kad moterų nevaisingumą geriausiai gydo privačios klinikos, tad daugiausiai kartų paminėta "Vaisingumo klinika".

"Vienas dažniausių gydytojų ginekologų darbų - šalinti moters gimdą. Tuo tarpu gydant nevaisingumą moteris pastoja, užsimezga nauja gyvybė", - pasakoja "Vaisingumo klinikos" gydytoja akušerė-ginekologė Audronė Usonienė. Prieš keletą metų dirbtinis apvaisinimas lietuviams buvo nepažįstama sritis. Pasak A. Usonienės, šiandien pacientai ateina žinodami, kokie galimi nevaisingumo gydymo būdai, kokie lauktini rezultatai.
 
A.Usonienė mano, kad per septynerius klinikos darbo metus pavyko sukaupti patirties ir šiandien rezultatai labai panašūs į užsienio ligoninių. Dabar naudojami du dirbtinio apvaisinimo būdai. Tikimybė pastoti po apvaisinimo mėgintuvėlyje sudaro 30 proc., o po intrauterinės inseminacijos procedūros - 15 proc. Sunkiausia pripažinti, kad kartais gydymas nepadeda. "Vis dėlto siūlau pacientams į tai žiūrėti tiesiog kaip į vieną iš galimybių pastoti",- sako A.Usonienė.