Nevaisingumas – emocinė krizė

Šaltinis: BBC
 
Po Švedijoje vykusio tyrimo, paaiškėjo, kad dauguma nevaisingų šeimų turi psichologinių problemų.
 
Kiekviena šeima sunkiai išgyvena, kai negali susilaukti vaikų. Nevaisingumas yra kartu ir emocinė krizė. Ji kenkia ne tik partnerių tarpusavio santykiams, bet ir kiekvienam jų asmeniškai: atsiranda savęs nuvertinimas, žlunga ateities svajonės, sunku bendrauti su tėvais, draugais ir bendradarbiais. Nevaisingos poros gydyme pagrindinis dėmesys yra kreipiamas į fiziologinius nevaisingumo aspektus. Emocinės šio reiškinio pasekmės ignoruojamos ir negydomos.
 
Partneriai, besitiriantys ir besigydantys dėl nevaisingumo, turi suprasti, kad etapas nuo problemos suvokimo, jos pripažinimo bei sprendimų priėmimo susideda iš kelių fazių, ir kiekviena jų turi savitų problemų bei emocinių sunkumų.
 
Yra keletas bendrų rekomendacijų, kurios palengvina psichologinę naštą.
 
Partneriai turėtų kalbėtis tarpusavyje apie šią problemą, suprasti, kad pyktis, nerimas, išsekimas yra normalūs šią situaciją lydintys jausmai, kad tarpusavio supratimas padės šiuos jausmus nugalėti. Rekomenduojama sužinoti daugiau informacijos apie nevaisingumą. Labai reikšminga emocinė parama nevaisingai porai. Ją galėtų užtikrinti draugai, šeimos nariai, konsultantas ar paramos grupė. Labai svarbu, kad kiekviename etape partneriai laikytųsi drauge, bendrautų tarpusavyje.