Nevaisingumo gydymo naujovės bus analizuojamos tarptautinėje konferencijoje

Kaip išsaugoti onkologinėmis ligomis sergančių žmonių vaisingumą ir kokios naujausios tendencijos nevaisingumo gydyme? Į šiuos klausimus bus ieškoma atsakymų tarptautinėje konferencijoje „Naujos technologijos reprodukcinėje medicinoje ir onkologinių ligonių vaisingumo išsaugojimas”, kuri įvyks š.m. gruodžio 17 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete.

Viena konferencijos sumanytojų „Vaisingumo klinikos“ gydytoja Audronė Usonienė teigia, kad sėkmingam gydymui daug įtakos turi nuolatinis specialistų tobulėjimas, domėjimasis mokslo naujovėmis, pasaulinėmis moderniomis gydymo tendencijomis. „Siekdami mūsų šalies ginekologus – akušerius supažindinti su naujausiais nevaisingumo gydymo metodais, kviečiame į Lietuvą pasaulinio garso specialistus, kurie mums perteikia savo žinias. Tai svarbu ne tik gydytojų profesiniam tobulėjimui, bet ir mūsų pacientams, nes tokiu būdu naujausi gydymo būdai ir jiems tampa prieinami“, - sako dr. A. Usonienė.

Tema, kuri detaliai bus analizuojama konferencijoje – onkologinėmis ligomis sergančių pacientų vaisingumo išsaugojimas. „Vis dažniau savo praktikoje susiduriame su reprodukcinio amžiaus onkologiniais ligoniais, kurių gydymas spinduline ir chemoterapija kritiškai paveikia jų vaisingumą. Šie gydymo metodai dar tik vystosi, tai naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulinėje medicinoje“, - teigia dr. A. Usonienė.

Konferencijoje pranešimus skaitys vienas žymiausių pasaulyje pagalbinio apvaisinimo specialistų prof. Dov Feldberg, Tel Avivo universiteto Medicinos mokyklos profesorius, vienos didžiausių Izraelio ligoninių - Rabino medicinos centro Akušerijos-ginekologijos ir IVF (apvaisinimo mėgintuvėlyje) departamentų vadovas. Taip pat embriologas dr. Sergey Yakovenko, Maskvos valstybinio universiteto Biofizikos departamento mokslininkas, klinikos „AltraVita IVF“ direktorius, Evgenia ir Vladimir Isachenko, dirbantys Ulmo (Vokietija) universitetinės ligoninės Ginekologijos – akušerijos klinikos Endokrinologijos ir vaisingumo skyriuje.

Konferenciją organizuoja „Vaisingumo klinika“ drauge su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu (VU MF), VU MF Akušerijos ir ginekologijos klinika ir Lietuvos akušerių ginekologų draugija.