Pagalbinis apvaisinimas. Kaip paskubinti gandrus? (video)

Kviečiame peržiūrėti televizijos laidos „Būkite sveiki“ reportažą, kuriame sužinosite daugiau apie pagalbinį apvaisinimą iš poros, kuriai prireikė gydytojų pagalbos, kad galėtų susilaukti vaikelio. Apie pagalbinio apvaisinimo būdus daugiau pasakoja Audronė Usonienė, „Vaisingumo klinikos“ gydytoja.

Laidoje Rita ir Marius atvirai dalinasi savo patirtimi, kaip ne vienerius metus bandė susilaukti kūdikio ir kaip pagaliau gali džiaugtis, augindami sūnų. Tai buvo ne tik finansinis, bet ir psichologinis išbandymas porai.

Reportaže taip pat kalbama apie visuomenės požiūrį į pagalbiniu būdu pradėtus vaikus, į kuriuos žmonės žvelgia įtariai, tarsi ieškodami kitoniškumo. Pasak A.Usonienės, Lietuvoje buvo sukurtas rėžiantis ausį terminas – „dirbtinis apvaisinimas“, kuris kartais ir sukelia netinkamas asociacijas. Gydytoja siūlo procedūras vadinti taip, kaip priimta visame pasaulyje – pagalbiniai apvaisinimo būdai. Vaisingumo gydymas yra pagalba poroms, norinčioms susilaukti savų vaikų, ir tame nėra nieko dirbtino.

Pagal atliktus tyrimus Lietuvoje kas šešta pora yra nevaisinga, o per metus atliekama apie 600 nevaisingumo gydymo procedūrų.  40 proc. atvejų lemia moteriškos ligos, lygiai tiek pat procentų sudaro ir vyrų susirgimai.

Kodėl neatskrenda gandrai ir kiek tai kainuoja, galite peržiūrėti laidos reportaže: