Progesterono vartojimas nepadidina rizikos susirgti krūties vėžiu

Šaltinis: ww.ObGynWorld.com
 
Tyrinėjant riziką susirgti krūties vėžiu, ištirtas progesterono poveikis. Nustatyta, kad progesteronas turi tik kontraceptinį poveikį.
 
Priešingai nei buvo manyta anksčiau, progesterono injekcijos ar implantai nepadidina tikimybės susirgti krūties vėžiu. Tokias išvados buvo pateiktos atlikus tyrimą.
 
Po atliktų tyrimų su gyvūnais buvo prieita išvada, kad progesteronas padidina tikimybę išsivystyti piktybiniam augliui. Tyrimai atlikti Pensilvanijos Universitete, JAV įrodė, kad progesterono poveikis žmogui yra tik kontraceptinis ir nepadidina piktybinio auglio išsivystymo grėsmės.
 
Mokslininkų komanda, kuriai vadovavo B. Stormas analizavo 4575 moterų duomenis, kurioms buvo diagnozuotas invazinis krūties vėžys nuo 1994 iki 1998 metų. Po tyrimų gauti duomenys palyginami su moterų kontroliniais duomenimis. Visos moterys dalyvavusios tyrime buvo parinktos atsitiktinai.
 
Sušvirkščiamų kontraceptikų injekcijos neturi jokio ryšio su padidėjusia krūtų vėžio rizika. Mokslininkai išsiaiškino, kad nepadidėja rizika tarp moterų, kurios naudoja progesteroną daugiau nei 1 metus, paskutiniuosius 5 metus, arba tarp tų, kurios pradėjo vartoti progesteroną būdamos jaunesnės nei 35 metų.
 
Net jei mažai kas naudoja implantus, tai nėra įrodymas, kad jie padidina riziką susirgti krūties vėžiu, pažymi komanda.
“Šie tyrimai nepatvirtino, kad progesterono, naudojamo, kaip kontraceptikas injekcijos arba implatai padidina riziką susirgti krūties vėžiu moterims nuo 34 iki 64 metų,” pažymėjo B. Stormas.