Referendumas dėl vaisingumo įstatymo Italijoje?

Italijoje gali būti surengtas referendumas dėl neseniai priimto vaisingumo įstatymo panaikinimo. Šalies radikalų partija renka parašus, kurių skaičius artėja prie 500 000 ribos, reikalingos referendumui surengti.
 
Italijos vaisingumo įstatymas yra labiausiai varžantis visoje Europoje. Iki jo paskelbimo, šalis turėjo “laukinių vakarų” reputaciją dėl ypatingai liberalaus požiūrio į vaisingumo gydymą , tad daugelis važiavo į Italiją ieškodami paslaugų, kurių nerasdavo savo šalyse.
 
Dabartinis  įstatymas varžo heteroseksualių porų, gyvenančioms kartu, vaisingumo gydymo galimybes. Embrionų šaldymas, gametų donacija, surogatinė motinystė, moksliniai tyrimai, kuriuose naudojami žmogaus embrionai, kaip ir vienišų moterų ar homoseksualių porų nevaisingumo gydymas yra uždrausti.
 
Įstatyme teigiama, kad ne daugiau kaip trys kiaušialąstės gali būti apvaisintos vienu metu, o visi gauti embrionai turi būti perkelti  į gimdą, dėl ko gerokai padidėja daugybinių nėštumų rizika. Pre-implantacinė genetinė diagnostika ir prenataliniai genetiniai tyrimai taip pat draudžiami.
 
Siūlymai surengti referendumą supriešino centro-dešiniųjų ir centro-kairiųjų koalicijas. Remiantis apklausa, net 40 procentų italų pasisako už vaisingumo įstatymo sušvelninimą ir tik 19 procentų remia  griežtus apribojimus. Centro-dešiniųjų atstovas teigė, kad pritardami įstatymui, Italijos parlamentarai pademonstravo “visišką abejingumą kenčiantiems nuo nevaisingumo moterims ir vyrams”.