Rūkymas kenkia vaisingumui

Šaltinis: Dr. Kirsty Horsery, www.ivf.net

Didžiosios Britanijos Medicinos asociacijos  (Board of Science and Education of the British Medical Assosiation) Mokslo ir mokymo taryba praneša, kad rūkymas ypač žaloja abiejų lyčių lytinę ir reprodukcinę sveikatą.
 
Pranešime “Rūkymas ir reprodukcinė sveikata” pateikiami duomenis tyrimo, kurio metu buvo tiriama aktyvaus ir pasyvaus rūkymo įtaka abiems lytims bei įtaka lytiniam gyvenimui ir vaikų sveikatai. Tyrimas įrodo rūkymo žalą, kuri pasireiškia nuo lytinės brandos per visą žmogaus gyvenimą. Išvadoje sakoma, kad rūkymas gali sumažinti galimybę turėti šeimą; tėvų rūkymas gali turėti ilgalaikes ir rimtas pasekmes vaikų sveikatai. Pasyvus rūkymas yra rizikingas nėštumo metu ir žaloja kūdikius bei vaikus.
 
Rūkymo žala vaisingumui ir reprodukcinei sveikatai yra milžiniška. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad rūkymas yra 120000 Didžiosios Britanijos vyrų, kurių amžius nuo 30 iki 50 metų, impotencijos priežastis. Moterims, kurios rūko, tikimybė pastoti sumažėjusi keturiasdešimčia procentų. Įrodyta, kad rūkymas gali būti apie 5000 savaiminių persileidimų, įvykusių metų bėgyje, ir apie 1200 gimdos kaklelio vėžio atvejų priežastimi. Patvirtinama, kad rūkymas mažina vyro spermos kokybę, o kartu ir sėkmingo apvaisinimo mėgintuvėlyje tikimybę.
 
Dr. Vivienne Nathanson, Didžiosios Britanijos Medicinos Asociacijos Mokslo ir etikos skyriaus vadovė, susirūpinusi “didžiulė rūkymo žala reprodukcinei žmogaus sveikatai yra šokiruojanti” ir priduria, kad “vyrai ir moterys, kurie ateityje galvoja apie savo vaikus, turėtų atsisakyti rūkymo”. Didžiosios Britanijos Medicinos Asociacijos pranešime kviečiama susirūpinti visuomenė švietimu apie rūkymo žalą, rūkymo sukeltų ligų rizikas, bei apsaugoti dirbančiuosius, nėščiąsias ir vaikus, kuriuos žaloja pasyvus rūkymas.