„Vaisingumo klinika“ 2010 m. pasiekė geriausių veiklos rezultatų

Dešimtmetį veikianti didžiausia Lietuvos nevaisingumo gydymo klinika „Vaisingumo klinika“ per 2010 metus pasiekė geriausią sėkmingų procedūrų skaičių per visą veiklos laikotarpį. „Vaisingumo klinikoje“ po pagalbinio apvaisinimo pastojo 40 proc. moterų. Atlikus intracitoplazminę spermatozoido injekciją (ICSI) nėštumų dažnis buvo 37 proc., o intracitoplazminę morfologiškai atrinktų spermatozoidų injekciją (IMSI) - 50 proc. Toks rezultatas ne tik geriausias Lietuvoje, bet lenkia ir nemažai Europos specializuotų nevaisingumo gydymo įstaigų.

„Vaisingumo klinikos“ rezultatams įtakos turėjo naujausių technologijų įsisavinimas, specialistų kvalifikacijos kėlimas, paslaugų prieinamumas, dėmesys net smulkiausioms detalėms, kurios naudojamos gydymo procese. „Iki smulkmenų išnagrinėjome visą pagalbinio apvaisinimo procesą. Įsitikinome, kad norint pasiekti gerų rezultatų, negalima taupyti net ir ten, kur iš pirmo žvilgsnio taupymas atrodo logiškas. Mums svarbu ir technologiniai sprendimai, ir dirbančiųjų specialistų kvalifikacija“, - sako gydytoja Audronė Usonienė.

2010 m. įsigyta IMSI įranga leido veiksmingai spręsti sudėtingus vyrų nevaisingumo atvejus. Ši technologija leidžia padidinti vaizdą 7200 kartų, pamatyti vidinę spermatozoido struktūrą ir taip gydymo procedūrai atrinkti geriausius spermatozoidus. Užsienio šalių praktika rodo, kad naudojant tokią, beveik penkis kartus galingesnę negu standartinėje laboratorijoje įrangą, bendras nėštumų dažnis padidėja apie 15 ℅. Remdamiesi sava, užsienio partnerių ir kitų klinikų patirtimi, „Vaisingumo klinikos“ specialistai, atlikdami procedūras, naudoja tik geriausiai vertinamų gamintojų terpes, kateterius taip pat kitas eksploatacines medžiagas.

Kuriant „Vaisingumo kliniką” buvo galvojama apie visą paslaugų tinklą, todėl padaliniai veikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Nors, siekiant kuo aukštesnės reikiamų tyrimų kokybės pagrindinė laboratorija veikia Vilniuje, kituose miestuose taip pat atliekami visi būtini nevaisingos poros tyrimai. Palaipsniui nuo 2000 m. daugėjo klinikos pacientų, augo darbuotojų patirtis, buvo tobulinama ir laboratorijos įranga. Klinikos gydytojai ir embriologai yra Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos asociacijos nariai, savo žinias tobulino Vokietijoje, Švedijoje, Čekijoje, JAV, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje. Klinikoje taikomi šiuolaikiniai nevaisingumo gydymo ir tyrimo metodai, šaldoma ir saugojama vyrų sperma prieš hemoterapinį ar operacinį gydymą.

Siekiant kelti ne tik „Vaisingumo klinikos“ specialistų kvalifikaciją, bet ir socialiai atsakingai žiūrint į nevaisingumo problematiką Lietuvoje, 2010 m. pabaigoje VU Medicinos fakultete gydytojams buvo surengta mokslinė konferencija „Naujos technologijos reprodukcinėje medicinoje ir onkologinių ligonių vaisingumo išsaugojimas”. Viena konferencijos sumanytojų „Vaisingumo klinikos“ gydytoja A. Usonienė teigia, kad sėkmingam gydymui svarbu nuolatinis specialistų tobulėjimas, domėjimasis mokslo naujovėmis, pasaulinėmis moderniomis gydymo tendencijomis. „Siekdami supažindinti mūsų šalies akušerius – ginekologus su naujausiais nevaisingumo gydymo metodais, kviečiame į Lietuvą pasaulinio garso specialistus, kurie mums perteikia savo žinias. Tai svarbu ne tik gydytojų profesiniam tobulėjimui, bet ir mūsų pacientams, nes tokiu būdu naujausi gydymo būdai tampa prieinami visiems“, - sako dr. A. Usonienė. Konferencijoje buvo nagrinėjamos onkologinėmis ligomis sergančių žmonių vaisingumo išsaugojimo galimybės ir  naujausios tendencijos nevaisingumo gydyme. Konferenciją organizavo „Vaisingumo klinika“ drauge su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu (VU MF), VU MF Akušerijos ir ginekologijos klinika ir Lietuvos akušerių ginekologų draugija.