„Vaisingumo klinikoje“ – moderniausias kiaušidžių stimuliacijai skirtas medikamentas

„Vaisingumo klinika“, siekdama kuo geresnių veiklos rezultatų, diegia naujausias technologijas nevaisingumui gydyti. Čia pristatomas moderniausias medikamentas, skirtas kontroliuojamai kiaušidžių stimuliacijai, reikalingai prieš IVF ir ICSI procedūras, sukelti. Naujojo medikamento veiklioji medžiaga – korifolitropinas.

Kiaušidžių stimuliacijai ir prieš subrendusių kiaušidžių punkciją paprastai naudojami keli medikamentai kasdienių injekcijų būdu - gonadotropinai, gonadotropinų antagonistai ar agonistai, chorioninis gonadotropinas. Daliai pacienčių kasdienės injekcijos sukelia emocinę įtampą, baimę, taip pat pasitaiko medikamentų vartojimo klaidų. Kitaip nei įprastinių vaistų, naujojo medikamento vienos injekcijos poveikis trunka septynias dienas. Tai sumažina kasdienių injekcijų skaičių ir leidžia pacientėms išvengti vaisto vartojimo klaidų. „Pagalbinio apvaisinimo metu moterys ir taip išgyvena gana didelį emocinį krūvį. Kiekvienas vaistas, kuris palengvina procedūras yra labai svarbus pacientams. O mums, medikams, be abejo, labai svarbu ir geresni gydymo rezultatai, kurių galime pasiekti naudodami naujus preparatus“, - sako „Vaisingumo klinikos“, vienintelės Lietuvoje naudojančios naująjį kiaušidžių stimuliacijai skirtą medikamentą, gydytoja Audronė Usonienė.

Klinikiniai tyrimai įrodė, kad šis medikamentas, palyginus su įprastinais kiaušidžių stimuliacijai skirtais vaistais, efektyviau ir saugiau stimuliuoja kiaušides, gaunamų kiaušialąsčių, pastojimų ir nėštumų skaičius netgi nežymiai didesnis (38,9%),  nei įprastinius vaistus vartojusių moterų grupėje (38,1%).