Vaisingumo klinikos darbuotojai dalyvavo Vaisingumo asociacijos seminare

Lapkričio 23 dieną Vaisingumo klinikos darbuotojai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos padalinių dalyvavo Vaisingumo asociacijos surengtame seminare – mokymuose “Nevaisingumas – kitaip”. Seminarą vedė Vaisingumo asociacijos psichologė Romena Kačinienė, dirbanti su nevaisingomis šeimomis daugiau nei 10 metų ir sukaupusi įvairių istorijų ir patirčių bagažą. Vaisingumo klinikos darbuotojai šiuose naujai sukurtuose mokymuose dalyvavo pirmieji Lietuvoje.
Seminaro metu aptarti psichologiniai nevaisingumo aspektai: kaip jaučiasi ir ką išgyvena nevaisingos šeimos, taip pat nagrinėjami santykiai tarp pacientų ir  medicininio personalo (buvo aptariamos tikros situacijos). Seminaro metu pristatyti Lietuvos nevaisingų pacientų apklausos duomenys (2015m.) ir pasaulinių tyrimų duomenys.
Vaisingumo klinikoje ne tik pasitelkiami naujausi gydymo būdai ir įranga, bet kreipiamas dėmesys ir į psichologinę pacientų būklę.  Nevaisingumas priskiriamas psichosomatinių ligų grupei, gydymo rezultatai tiesiogiai priklauso nuo psichologinės pacientų būklės. Tinkamas psichologinis kontaktas tarp gydytojo ir paciento, pasitikėjimas ir saugumo jausmas padidina šeimos tikimybę pastoti.