Įvertinta vaikų, gimusių po dirbtinio apvaisinimo, sveikata

Vaisingumo ekspertai išanalizavo medicininius duomenis vaikų, gimusių po dirbtinio apvaisinimo (IVF) procedūrų ir pareiškė, kad bendrai paėmus tokie vaikai neturi didesnių sveikatos sutrikimų, lyginant su natūraliu būdu pradėtais vaikais. Specialistai nerado įrodymų, kad  dirbtinis apvaisinimas padidina apsigimimo, vėžio, psichologinių ir emocinių problemų tikimybę. Tačiau  buvo nustatyta, kad dirbtinis apvaisinimas gali turėti neigiamos įtakos gimimo metu.
 
Tyrimai taip pat patvirtino ankstesnius pastebėjimus, kad dirbtinis apvaisinimas gali būti siejamas su šiek tiek padidėjusia retų genetinių susirgimų rizika. 

Duomenys parodė, kad dvyniai, gimę po dirbtinio apvaisinimo procedūros neturėjo rimtesnių sveikatos problemų, lyginant su natūraliu būdu pradėtais dvyniais. Tačiau vertintojai pastebėjo, kad, esant vieno vaisiaus nėštumui po IVF, didėja  priešlaikinio gimdymo tikimybė ir naujagimis gali būti mažesnio svorio.

Manoma, kad tai gali sukelti tam tikrų problemų, vaikui augant. Tyrimuose atkreipiamas dėmesys į tai, kad vaikai po IVF dažniau miršta gimdymo metu ar tuoj po gimimo. Taip pat manoma, kad vaikai, gimę po dirbtinio apvaisinimo, turi didesnį pavojų susirgti ypač retais genetiniais susirgimais dėl  genetinės informacijos nuskaitymo problemų.    Kai kurie mokslininkai mano, kad tai gali vykti dėl embrionų kultyvavimo laboratorijoje iki perkeliant juos į gimdą.
 
Duomenys rodo, kad JAV 1 procentas nuo visų vaikų yra gimę po dirbtinio apvaisinimo procedūrų. Ekspertai nežino, kas lemia kai kurių IVF vaikų sveikatos problemas - pats procesas ar tėvų nevaisingumas.   Tyrime dalyvavęs Marcelle Cedars iš Kalifornijos San Francisko Universiteto taip apibūdino nuo nevaisingumo besigydančias moteris “Aš manau šios moterys yra kitokios”.
 
Tolimesnis šio tyrimo tikslas yra parengti rekomendacijas specialistams, atliekantiems dirbtinį apvaisinimą, apie priežaščių, sukeliančių sveikatos problemas, nustatymą ir prevencijos priemones ateityje. Ekspertai taip pat   siūlo atlikti dar išsamesnius, vaikų, gimusių po IVF, tyrimus, kuriais remiantis būtų galima sudaryti padidintos sveikatos rizikos    pacientų grupę ir pasiūlyti jiems išankstinę pagalbą.