Pagalbinio apvaisinimo laboratorija

Pagalbinio apvaisinimo laboratorija yra mūsų klinikos širdis. Būtent čia įvyksta stebuklas – gimsta nauja gyvybė.

Moderniausia įranga

Vaisingumo klinika turi moderniausią ir geriausiai aprūpintą pagalbinio apvaisinimo laboratoriją Lietuvoje. Be įprastinės įrangos, ypatingai didžiuojamės turėdami naujausio modelio embrionų inkubatorių Esco Miri® TL, pažangiausią lazerio sistemą embriono sienelei ploninti bei itin priartinantį mikroskopą su manipuliatoriumi.

ESCO – embrionų stebėjimas 24/7

Naujausio modelio embrionų inkubatorių Esco Miri® TL, kurio veikimas paremtas „time-lapse“ metodu. Embrionai stebimi neištraukiant auginimo lėkštelių iš jiems tinkamiausios aplinkos, o taip pat fiksuojama visa embriono raidos istorija. Tai užtikrina geriausias sąlygas embrionams vystytis 5-6 dienas, iki kol jie bus patalpinti į moters gimdą.

Pažangiausia lazerio sistema

Pažangiausią lazerio sistemą embriono išorinei sienelei ploninti. Ploninimo metodika plačiai naudojama perkeliant šaldytus embrionus gimdą vyresnėms pacientėms, kai yra nustatyta sunki endometriozės stadija bei kai yra per storas embrionų skaidrusis dangalas.

7200 kartų vaizdo didinimas

Mikroskopą su manipuliatoriumi, kuriame integruota galinga IMSI programa, leidžianti padidinti vaizdą iki 7200 kartų ir pamatyti bei įvertinti spermatozoidų vidinę struktūrą, ir pagalbiniam apvaisinimui atrinkti pačius geriausius spermatozoidus. Būtent šis vertinimas, komplikuotais vyrų nevaisingumo atvejais, gali dvigubai padidinti pastojimo rezultatus.

Laboratorijos struktūra

Laboratorijos patalpų apdailai panaudotos specialios medicininės paskirties medžiagos, laboratorija turi atskirą oro tiekimo sistemą, kuri užtikrina ypatingai švarų orą ir pastovią temperatūrą patalpose.

Laboratorijoje yra keli kabinetai: atskira patalpa spermos mėginiams ruošti, taip vadinamas „boksas“, kur vyksta pagrindinės manipuliacijos su ląstelėmis bei pagalbinio apvaisinimo procesas, ir šaldytų mėginių laikymo kambarys.

Embriologijos kambaryje, „bokse“ atliekamas visas procedūrinis ciklas: nuo ląstelių paėmimo iki embrionų talpinimo. Procedūrinė patalpa jungiasi su embriologiniu kambariu langeliu, per kurį perduodami embriologui ar gydytojui ginekologui, andrologui pagalbinio apvaisinimo procedūrai reikalingi instrumentai ar biologinė medžiaga. Šalia langelio yra įrengta pagrindinė embriologo darbo vieta – laminaras. Čia įrengtas didelis šildomo paviršiaus laminarinis „boksas“ su galingu mikroskopu ir filtrų sistema. Filtruotas oras perduodamas į laminarą ir užtikrina sterilią darbo aplinką. Laminaro darbo paviršiai yra metaliniai, todėl juos lengva sterilizuoti ir pastoviai palaikyti optimalią 37ºC temperatūrą.

Lytinių ląstelių bei embrionų kultivavimui naudojami inkubatoriai su prijungta specialia dujų sistema. Inkubatoriai turi termo, dujų bei drėgmės daviklius, kurie palaiko pastovų šilumos, dujų ir drėgmės koncentracijos lygį, kas užtikrina geriausias sąlygas embrionams augti ir vystytis.

Apsivaisinusių ląstelių vertinimui, embrionų kokybei nustatyti ir mikromanipuliacijai atlikti naudojami galingi mikroskopai, kurie vaizdą didina kelis šimtus kartų.

Tokia optimali laboratorijos įranga, folikulų punkcijos metu leidžia maksimaliai greitai ir kruopščiai apžiūrėti folikulinį skystį bei surinkti rastas kiaušialąstes ar vykdyti manipuliacijas su embrionais. Gydytojams ginekologams ir embriologams tai labai padeda užtikrinti procedūros kokybę .

Likusių po patalpinimo embrionų, blastocistų šaldymas atliekamas vitrifikacijos metodu, šaldomi tik geros kokybės embrionai ar blastocistos. Mūsų laboratorijoje taip pat taikoma ir kiaušialąsčių vitrifikacija. Prireikus, atliekame ir spermos mėginių šaldymą, tam naudojami binokuliariniai mikroskopai, stalo centrifugos ir skaičiavimo kameros.

Inkubatorių viduje embrionai auga specialiuose mitybinėse terpėse. Mitybinių terpių kokybė – tai vienas iš pagrindinių faktorių užtikrinant embrionų vystymosi kokybę. Tai gali nulemti klinikos darbo rezultatus, todėl mes naudojame tik geriausios kokybės priemones, patvirtintas kokybės sertifikatais.

Kasmet atliekamas laboratorijos vidaus auditas. Tikrinamos darbo priemonės, jų galiojimas ir CE standartų atitikimas. Taip pat tiriama darbo paviršių mikrobiologija, patikrinami filtrai, patalpų temperatūros, matuojamas naudojamų mitybinių terpių pH ir vertinami inkubatorių temperatūrų, dujų bei drėgmės rodikliai.
Mūsų laboratorijoje dirba patyrę biologai-embriologai, jie turi didelę laboratorinę praktinę patirtį. Šie specialistai kasmet stažuojasi sėkmingiausiose Europos ir Amerikos laboratorijose. Nuolat atnaujindami žinias ir pritaikydami užsienio kolegų patirtį, galime užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, todėl galime džiaugtis puikiais darbo rezultatais, atitinkančiais pažangiausių Europos pagalbinio apvaisinimo laboratorijų praktiką.

Lytinių ląstelių banko metinė veiklos ataskaita

PATVIRTINTA
Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos
direktoriaus 2022 m. sausio 5 d.
įsakymu Nr. T1-2

Pranešančioji įstaiga (įstaigos pavadinimas, padalinys, adresas): UAB Vaisingumo klinika, Laisvės pr. 64a

Laikotarpis už kurį teikiama ataskaita: 2021 01 01-12 31

Eil. Nr.Audinio ar ląstelės tipasBendras paimtų / sukurtų šio tipo audinių ar ląstelių skaičiusBendras ištirtų šio tipo audinių ar ląstelių skaičiusBendras apdorotų šio tipo audinių ar ląstelių skaičiusBendras importuotų šio tipo audinių ar ląstelių skaičiusBendras eksportuotų šio tipo audinių ar ląstelių skaičiusBendras saugomų šio tipo audinių ar ląstelių skaičiusPaskirstymo atvejų skaičius: Autologiniam naudojimuiPaskirstymo atvejų skaičius: Alogeniniam naudojimui
1Vyriškos lytinės ląstelės (spermatozoidai)3783783780043780
2Moteriškos lytinės ląstelės (kiaušialąstės)504550455045014050450
3Embrionai2925292529250650329250
4Kiaušidžių audinys00000000
5Sėklidžių audinys99900990
Pranešimą pildė (vardas, pavardė, pareigos, parašas, pildymo data): Paulius Sakalauskas 2022 02 23